wz

Terminátor 3: Vzpoura strojů

    Film je velmi očekávané pokračování jedné z nejslavnějších filmových sérií v dějinách. V roce 1984 James Cameron napsal a zrežíroval nyní již kultovní film Terminátor, na jehož úspěch o 7 let navázal pokračováním Terminátor 2: Den zúčtování.
    Ať se objevím v kterékoliv části světa, ať natočím jakýkoliv film, lidé mi stále pokládají stejnou otázku: Kdy natočíš dalšího terminátora? musíš přece natočit ještě jedno pokračování. Prosím Arnolde, natoč dalšího Terminátora....,"říká představitel hlavní role.
    "Terminátor je možná nejslavnější postava v dějinách filmu," podotýká režisér Jonathan Mostow. "arnold mu propůjčuje vzhled, díky kterému se stal symbolem - černá kožená bunda, boty, sluneční brýle. Kromě Terminátora neznám žádnou jinou filmovou postavu, na jejíž oblečení byste se mohli zeptat kteréhokoliv člověka a on by vám dokázal správně odpovědět.
    "Terminátor je natolik výrazná postava, že se těší zájmu diváků i po dvanácti letech, během nichž se neobjevil v žádném novém filmu, "podotýká producent Andrew G. Vajna. "Zanechal v lidech natolik pozitivní dojem, že v jejich myslích celou tu dobu přežil.
    "Je mi velkou ctí, že se můžu podílet na filmové sérii s natolik univerzálním poselstvím, " říká Arnold Schwarzenegger. "Příběh je pochopitelný pro každého bez ohledu na jeho národnost či prostředí, odkud pochází. Vzhledem k obrovským technologickým pokrokům, které lidé učinili během několika posledních let, si každý uvědomuje reálnou podstatu hrozby, že jednoho dne můžou stroje získat převahu nad lidmi a zásluhou své myšlenkové a fyzické vyspělosti lidstvo zcela nahradit."