wz

Jak jse zbavit červených očí u kompaktních fotoaparátů?

"Červené oči" jsou problémem všech kompaktních fotoaparátů vybavených bleskem. Odstranit to vždy není jednoduchou záležitostí. Nedávno jsem četl na Internetu, že po vyfotografování blesk zasáhne sítnici oka, které je červené, a proto jsou lidé při vyfocení bleskem tak nemile zkrášleni. Protože vlastním digitální fotoaparát, znám jednu zajímavou funkci, která se snaží tento problém vyřešit. Svým vzhledem připomíná oko a také jako oko tato funkce má vypadat. Charakteristická je svým oslnivým po sobě jdoucím neustálým blýskáním, které se snaží tomuto problému zabránit. Ale ne vždy se to může zdařit a také fotoaparát touto funkcí nemusí být obdařen. Existuje ještě jedna cesta, kterou můžeme zvolit a zručnější uživatelé ji určitě vyberou. Tím, co mám na mysli, je nejrůznější škála počítačových programů, které tento neduh fotoaparátů vyřeší. Je jenom na vás, jaký software si pro tuto úpravu fotek vyberete. Já jsem zvolil program ADOBE FOTOSHOP, který je jeden z nejzdařilejších. V následujících krocích vám postupně vysvětlím, jak si v počítači zbarvit oči tak, aby při rodinné návštěvě jste mohli ohromit své známé vašimi krásnými fotografiemi např. z dovolené.

1. Nejdříve si fotku pořádně zvětšíme pomocí zoomu, který se nachází v pravém horním rohu obrazovky. Popřípadě jej zpustíme pomocí cesty OKNA -> NAVIGÁTOR.
2. Poté aktivujeme funkci laso a obkroužíme červené pole panenky. Při této práci je nutné být trpělivý a mít dobrou myš. Lze použít také funkci elipsa, ale raději doporučuji už zmiňovanou funkci laso.
3. Nyní červené pole změníme na přirozenou barvu panenky určité osoby, psa a dalšího žijícího tvora. Tímhle chci říct, že barvu můžeme změnit nejen u člověka, ale i u zvířete.Z vlastních zkušeností vím, že například pes po vyfocení má barvu očí většinou modrou. Tedy v horní liště se nachází položka OBRAZ, po kliknutí odkaz PŘIZPŮSOBENÍ a nakonec vybereme ODSTÍN A SYTOST. Zde změním barvu očí.

Nakonec bych váš chtěl upozornit na problém při ukládání upravené fotografie , kterým se nazývá JPEG. Nezapomeňte, že při opakovaném ukládání do tohoto formátu se kvalita fotografie zhoršuje a je důležité si ponechat originální fotografii v adresáři. Každá nesprávně upravená a uložená fotografie může také znamenat přepsání svého alba z dětství.

xDexter - Moje slohová práce